Şampiyon Bursaspor

Bursaspor

Ne zaman Anadolu takımlarından biri yükseliş gösterse, yöre halkı şampiyonluk için umutlanır fakat halk arasında umutsuzluk tacirleri söylenmeye başlardı:

- Anadolu takımını şampiyon yapmazlar.

- İşte biraz yükseldi ya bu onlara yeter, artık maçları satmaya başlarlar.

Bunlara hiç katılmamakla birlikte; 2009 yılında Sivas’tayken Sivasspor’un başarılarıyla gururlanıp, Sivas halkının şampiyonluk hayallerine ortak olmuştum. Ne yazık ki Sivasspor şampiyon olamadı. Ama bu yıl Bursaspor şampiyon oldu. Anadolu’dan bir takımımız daha yaşadı şampiyonluk sevincini.

Bursasporlu futbolcuları ve başta Ertuğrul Sağlam olmak üzere tüm teknik ekibi yürekten kutlarım. İnanıyorum ki Türk futbol tarihinde yeni bir çağ başlattılar. Artık Anadolu takımları da şampiyon olabileceklerine inanacak. Eğer diğer tüm takımlar bu başarıyı doğru çözümleyebilirlerse kazanan Türk futbolu olacak.

Son yıllarda dikkat ettiyseniz takımlar arasındaki güçlü zayıf ayrımı azalmıştı. Ligimizde takımlar arasındaki puan farkları ciddi boyutlara ulaşmıyordu. Bunda şüphesiz Federasyonun getirdiği maç primlerinin çok etkisi var. Bu açıdan, Türkiye Futbol Federasyonu’na da futbolumuza kalite getirdiği için sonsuz teşekkürler.

Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir