Mass Effect

mass_effect

Geçen gün "Mass Effect" oyununu yükledim. Biraz eğleneyim diyerek... Birkaç saat oynadıktan sonra "Citadel"deki görevleri bitirdim ve "Normandy" gemisinin kontrolünü aldım. Bu oyunu ilk defa oynayan biri olarak, neredeyse "Citadel"in görevlerini bitirdiğim süre kadar uğraştım gidecek yer bulabilmek için. Gemiye ilk girdiğimde tüm NPC'lerle konuşup, bulabildiğim tüm etkileşim noktaları ile etkileşim kurmuştum. Bir tek "Galaksi Haritası (Glaxy Map)" ile etkileşimde görüntü bozulup, oyun hata vermişti.

Gideceğim yeri bulamayınca internette araştırdım fakat bir çözüm bulamadım. Ben de oyuna son bir şans vermek için; oyunun güncellemesini yükledim. Meğer oyuna devam edebilmek için; güncelleme yapmadan önce hata veren, "Galaksi Haritası"nı kullanmam lazımmış. Oyunun da Nvidia Geforce 8xxx serisiyle problemi varmış.

Hadi oyun eskiydi, ben de güncellemesi hazır olduğundan yükledim. Ama düşünüyorum da: "Yeni oyun alıp gelmişsin. Bir oyuna dünyanın parasını vermişsin. (Ki oyun fiyatlarını bilen bilir.) Bilgisayara bir hevesle yüklüyorsun çalışmıyor. Bekleyeceksin de güncelleme çıkacak!" ne kötü bir durum...

Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir