Leyla ile Mecnun 3. Sezon Tahminleri

leylailemecnun

Sevdiğim dizilerle ilgili tahmin yürütmeyi seviyorum. Tabii ki tahminlerin doğası gereği gerçekleşeceğinin garantisi yok. "Leyla ile Mecnun" dizisi 3. Sezon tahminlerim:

Öncelikle bildiğiniz gibi "Leyla ile Mecnun" efsanesinde Mecnun, Leyla'sına bir türlü kavuşamaz. Dizi de başladığında bu konu üzerine devam ediyordu fakat Leyla diziden çıkarılınca konudan hafif bir sapma oldu. İki yeni oyuncu geldi. (Sedef ve Şirin) Mecnun bu ikisi arasında tercih yapmak zorunda kaldı. Nihai tercih Sedef oldu ama Mecnun'la aralarında ufak problemler var.

  1. Mecnun ile Sedef'in arası düzelir fakat bir türlü kavuşamazlar. Ancak kavuşmalarını engelleyecek bir şey yok. Eski Leyla'yı babası vermek istemiyordu, bir de Arda vardı. 3. sezonda Sedef'in annesinin diziye katılmasını bekliyorum. Zira anneanne kızı evlendirmek için fırsat kolluyor. Kavuşmanın bir engeli bu olur diye düşünüyorum.
  2. İskender iyileşir. İskender istasyonda yığılıp kalmıştı. Tahminimce iyileşecektir. Dizinin renkli simalarından biri çünkü. Hatırlarsanız bir bölümde İskender'in yıllar önce istasyonda gördüğü bir kadını aramaya, elinde çiçekle istasyona gidiyordu. Son bölümlere doğru da İskender yalnızlıktan artık çok sıkıldığını söylemeye başlamıştı. 3. sezonda İskender'le ilgili tahminim; diziye katılacağını düşündüğüm Sedef'in annesi ile aralarında duygusal bir yakınlık olması. Hatta Sedef'in annesi, İskender'in yıllar önce istasyonda gördüğü kadın çıkıp; yine istasyonda yere yığılan İskender'e yardım eden kişi olarak da girebilir. (Bayağı uçuk oldu değil mi?)
  3. İsmail ağabey İstanbul'a döner. Hani bu gerçekleşmesi en muhtamel tahin de; en son İzmir'e gidiyordu. Şekerpare'yi bulur mu, bulamaz mı? tam kestiremiyorum. Şekerpare diziye girerse güzel olur, renkli bir karakterdi. Sezonun ilk birkaç bölümü İsmail ağabey için İzmir'de geçebilir. (İsmail ağabey İzmir'den de Mecnun'a bağırır mı acaba? Mesela şöyle bir Çeşme'ye gidip...)
  4. Erdal bakkal, dükkanını yeniden açar. Dizide Metin gibi bir para babası varken Erdal bakkal için bile para bulmanın sorun olacağını düşünmüyorum. Kaldı ki Erdal bakkal zaten Metonya vatandaşı. Erdal bakkalın dükkanı zaten kurtarılır kurtarılmaya da; bunu Metin'in yapacağı kanaatindeyim.
  5. Yavuz geri döner. Yine dizinin renkli karakterlerinden. Tam olarak nasıl olacağını kestiremesem de tahminim Yavuz'un geri döneceği yönünde. En son elinde gitarla ayrılmıştı. Belki ünlü olarak bile dönebilir. Hatta Eylül'ün de dizide kalacağını düşünüyorum.
  6. Şirin kalır. Şirin gitmekten bahsediyordu. Bir şekilde gidemez. Mecnun'u elde etmek için çabalara girişir. Arda'nın bir nevi daha yumuşak kalpli versiyonu olabilir mesela.
  7. Az sakallı dede diziden ayrılır. Son bölümde az sakallı dede huzurevine dönmüştü. Tahminim geri dönmeyeceği yönünde. Dediğim gibi 3. sezonda Sedef'in annesinin gelmesini ve İskender'le arasında bir yakınlaşma olmasını bekliyorum. Bir de Sedef'in anneannesinden hoşlanan az sakallı dede dahil olursa 3 kuşak aynı aileye abone olmuş gibi...
  8. Ak sakallı dede; Leyla diziden çıkınca pasif bir konuma gelmişti. Mecnun'un Sedef ile Şirin'den hangisini seçeceğine de müdahale etmemişti. 3. sezonda Mecnun ile Sedef kavuşamadıkça devreye gireceğini, yeniden aktif bir role kavuşacağını düşünüyorum.
Halil İbrahim Özdemir

Halil İbrahim Özdemir

Zeynep Çamcı ve Müge Boz diziden ayrılmış. Bir süredir sosyal medyada dolaşan "Leyla ile mi Mecnun?" ifadesinin de bir espri olmasını umut ediyordum fakat dizinin adı da "Leyla ile mi Mecnun?" olarak değişecekmiş. Kaynak: http://www.haberturk.com/medya/haber/762908-leyle-ile-mecnunda-ayrilik Dizi senaristi Burak Aksak da ayrılık haberlerini doğruluyor. Kaynak: https://twitter.com/burakaksak/status/229311609753960448
Halil İbrahim Özdemir

Halil İbrahim Özdemir

Yeni Leyla, Melis Birkan olmuş. https://twitter.com/MelisBirkan/status/235650774531723264
Halil İbrahim Özdemir

Halil İbrahim Özdemir

İşte günün en güzel haberi.
Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir