Askerden gelince 'a yaptığım gibi 'nin de güncelleme zamanı geldi. Ta 5 Mayıs 2010 tarihinde yayınlamışım şu anki temayı. Bir hayli eskimiş olduğunu düşünüyorum.

Bu aralar boştayım ve iş arıyorum. İş ve hayat gailesi mevzularına çözüm ürettikten sonra ilk işim projelerime sıradan el atmak olacak. Beni bekleyin...

Bekleyen projeler:

Devamını oku »

kartvizit

Geçenlerde kampanya ve promosyon üyelikleri için kullandığım mailime bir kampanya mesajı geldi. Vista Print isimli bir firmadan 250 ücretsiz kartvizit bastırabileceğimi haber veriyordu. Gerekebileceğini düşünüp bastırdım. Kampanya bağlantısı şu:

http://www.planet49.com.tr/cgi-bin/redirect.pl?rpk=13

İsterseniz ya da ihtiyacınız varsa siz de sadece kargo ödeyerek 250 ücretsiz kartvizit bastırabilirsiniz. Ürün gayet kaliteli. Yalnız kargo 18Tl gibi bir meblağ tutuyor. (Ben teasadüfen başka kampanyayla birleştirip 13Tl ödedim ama...) Bana gelen paket Hollanda'dan gelmiş. 22 günde elime ulaştı bir de. Bilginize...

Devamını oku »

Turk_deniz_kuvvetleri_askeri

Askerliğim nisanda bitti ama ancak fırsat bulabildim siteme bir şeyler yazmaya. Bu sıralar SihirliHikaye.com'u güncelliyorum. Malum 1,5 yıldır site görünümüne neredeyse hiçbir şey ekleyemedim. Artık kötü göründüğünü düşünüyorum. Aslında yeni görünüm de bitmek üzere. Siteyi Drupal 7'ye taşıyorum. Drupal 7 bana çok fazla zorluk çıkardı. Eklentileri uyarlamak da çok vaktimi aldı. Siteyi yaparken uğraştığım noktaları yine bir yazıyla anlatmayı düşünüyorum.

Sihirli Hikaye bitince sıra bu siteye gelecek. Bu site için de planladığım birkaç şey var. Bir de aradan kısa bir süre içinde çıkarmam gereken ÇiftKalp.com var.

Sonuç olarak yeni yazılarımı bekleyin. Geri döndüm!

asker

Cuma günü (11.02.2011) askerliğimin acemilik dönemini tamamlayarak izne geldim. 18'inde yeni birliğime katılacağım için biraz dinlenmeyi düşünüyorum. Bu sebeple bir süre daha sitelerime içerik ekleyemeyeceğim.

Tekrar buluşuncaya dek sağlıcakla kalın.

Yıllardır site site gezerim internette... O kadar fazla siteye üye oldum ki!...

Genellikle üye olduğumuz forum sitelerinde yazan "Mynet emailinizi yazmayın!" yazısını yad etmek geldi içimden. Az önce neredeyse internet ile tanışmam kadar eski bir geçmişi bulunan, "[email protected]" ve "[email protected]" email adreslerimi iptal ettim.

Dostlarıma duyurulur.

Siz de iptal etmeyi düşünenlerdenseniz; http://uyeler.mynet.com/login/?loginRequestingURL=http://uyeler.mynet.co... adresini bu amaçla kullanabilirsiniz.

Bu aralar için tema geliştirmeye uğraşıyorum. Bu iş bittiğinde adresli bir url kısaltma servisi kurmayı düşünüyorum. Aslında adresi alalı çok oldu ama başlama fırsatım olmamıştı. Bu adres ile bolca kelime oyunları yapmayı düşünüyorum. Bu gün sitenin temelini attım ve bir kısa yol oluşturdum. Tıklayınca hangi adrese yönlendiği açık sanırım...

http://yandan.hali.me/m.yandan

Uzun zamandır isimli sitemi güncellemekle meşguldüm. Tasarımı henüz bitirdim ve yayınladım. Kullanıcılardan olumlu yorumlar gelmekte... Bu uğraşlarımın karşılığında verilebilecek en güzel hediye benim için. Şimdi sitemi de yenilemeyi düşünüyorum. Çünkü site hiç profesyonel durmuyor. Ayrıca kişisel siteye de benzemiyor.

sitemi yakın zamanda çok büyük bir güncellemeden geçirdim. Bu güncelleme sonucunda siteme 1200 civarı fıkra, 30 civarı da hikâye ekledim.

İki yeni site fikrimi hayata geçirmek için ilk adımı attım ve domainleri aldım. Şu aralar bir firma için site yaptığımdan bu projelerimi hayata geçirme fırsatı bulamadım. Yakın bir zamanda sitemin geçirdiği evrime benzer bir evrim de bu sitem () için düşünüyorum. İlk olarak temayı modernleştirerek işe başlayacağım. Peki, bu ne zaman olacak?

Ne diyeyim kısmet! Ya da Amerikalıların deyimiyle "Coming Soon"...

Yeni bir host aldım ve ilk olarak sitemi yayınladım. Pek yakında ve diğer projelerimle geliyorum.

GoDaddy.com sitesinden "Deluxe Hosting Linux" paketi aldım. Siteyi gezerken hızdan da fark edeceksiniz. Ayrıca önceki ücretsiz hostta birkaç sayfadan sonrasını açmadığını fark etmiştim.

Web sitesi yapımı üzerine...

Teknolojiye olan ilgimden dolayı, bana ait bir şeylerin olacağı bir internet sitesi yapmayı 2002 yılında düşünmeye başlamıştım. Hatta o zamanın modası, ücretsiz web alanı sağlayan Tripod, Freeservers, Geocities ve hatta Mynet'ten üyelik alıp siteler kurmuştum. Şimdi bakıyorum da o zamanlar ücretsiz site yapanlar olarak takip ettiğimiz trendler ne kadar da basit kalıyor. Site yapılır içeriğe gerek yok sağdan soldan javascript kodu aşırılıp görsellik abartılır. Yanda fare üzerine gelince açılan menüler, fareyi takip eden alengirli yazılar, hoplayan zıplayan toplar vs. hepsi birarada kullanılır; zaten 56kbps olan internet hızı ile 15-20 dakika sitenin açılmasını beklerdik. Ama dediğim gibi trend buydu.

Devamını oku »
Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir