Avenger 4 End Game

Avenger 4 End Game ile ilgili teoriler, 10 yıldır kurulan Marvel evreninin 2 Avengers filmi ile sonlanacağı açıklandığında başlamıştı. Avengers 3 Infinity War'ın yayınlanmasıyla teoriler iyice arttı. Marvel firmasının gizemli ve ufak göndermeleri seven pazarlama politikası Avengers 4 End Game yayınlandıktan sonra da duracak gibi görünmüyor. Marvel'in 10 yıldır birbirine bağladığı filmler ile ilgili harika bir iş çıkardığı ortada. Ben de bu seriyi sonlandıracak Avengers 4 End Game ile ilgili teorilerimi bir araya toplayıp, bir nevi alternatif senaryo ortaya çıkardım:

Devamını oku »

Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Güç Uyanıyor

Efsane Star Wars serisi 7. filmiyle tekrar döndü aramıza. Hem de 1983 yılında yayınlanan "Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi'ın Dönüşü" filminde oynayan oyuncu kadrosuyla. Han Solo, Prenses Leia, Luke Skywalker, Chewbacca, C-3PO... Sevimli droid R2-D2'yu da unutmamak lazım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. 32 yıl önce yayınlanmış filmdeki kadroyu bir araya getirmek hakikaten büyük iş. 7. filmde seriyi J.J. Abrams devralıyor. Yani alışıldığı gibi senarist, yönetmen George Lucas değil.

Devamını oku »

Leyla-ile-Mecnun
  1. Hidayet bu sezon sadece bir bölümde kısa bir süre görünen Karabasan'ın akrabası ya da adamı çıkar. Aslında zengindir.
  2. Bu sezon hiç görünmese de jenerikten çıkarılmayan Benjamin (Bünyamin) de görünür artık.
  3. İskender'in taksisinin başına yine iş gelir. Ömer ile arası bozulur.

leylailemecnun

Sevdiğim dizilerle ilgili tahmin yürütmeyi seviyorum. Tabii ki tahminlerin doğası gereği gerçekleşeceğinin garantisi yok. "Leyla ile Mecnun" dizisi 3. Sezon tahminlerim:

Öncelikle bildiğiniz gibi "Leyla ile Mecnun" efsanesinde Mecnun, Leyla'sına bir türlü kavuşamaz. Dizi de başladığında bu konu üzerine devam ediyordu fakat Leyla diziden çıkarılınca konudan hafif bir sapma oldu. İki yeni oyuncu geldi. (Sedef ve Şirin) Mecnun bu ikisi arasında tercih yapmak zorunda kaldı. Nihai tercih Sedef oldu ama Mecnun'la aralarında ufak problemler var.

  1. Mecnun ile Sedef'in arası düzelir fakat bir türlü kavuşamazlar. Ancak kavuşmalarını engelleyecek bir şey yok. Eski Leyla'yı babası vermek istemiyordu, bir de Arda vardı.
Devamını oku »

asker

Askere gideceğim, gidiyorum, gittim... Görüşmek üzere...

dexter-wallpaper-3

Uzun zamandır yazmıyordum. En son yazdığım Dexter dizisi ile ilgilibir yazıyla döneyim dedim, ne de olsa sezon bitti. Bir önceki yazımda bazı tahminlerde bulunmuştum. Tahminlerimin çoğu tutmadı. "Tutan var mı sanki?" derseniz; "O hiç yok!". Ancak; bazı tahminlerim çok daha ileriye yönelik olduğundan henüz bir sonuç mevcut değil. Ne diyeyim adamlar tahmini güç olaylar yazıyor. (Sanırım, izleyicilerden gelen istekleri de değerlendiriyorlar. Mesela Quinn'in, Dexter takıntısından vazgeçmesi konusunda istekler okumuştum.) Sonuç olarak tahminlerim; "Dizinin senaristi ben olsam, ne yapardım?" havasında kaldı.

Devamını oku »

dexter-dizi

(Düzeltme: Yazıyı yazdığımda tahminlerin hangi sezona ait olduğu gayet açıktı fakat aradan geçen zamanda belirsiz bir hal aldı. Belirtme ihtiyacı hissettim. Okuyacağınız bu yazı; belirtilen tarihte yazılmış, 5. sezona dair tahminlerimi, teorilerimi içermektedir.)

Fazlaca dizi izlediğimi zaten yazmıştım. Bu yazı o dizilerden "Dexter" hakkında olacak. Kısaca bahsetmek gerekirse Dexter: Miami polis departmanında çalışan başarılı bir kan analisti. Derinlerde ise Dexter küçücük bir çocukken yaşadığı travmanın etkisiyle, sürekli hissettiği öldürme arzusunu seri katilleri öldürerek bastıran bir seri katil. Bu sebeple Dexter'ın geçen pazar (10 Ekim 2010 Pazar) yayınlanan bölümünde yine bir ilk geçekleşti. Dexter'ın düzenlediği kendine has seromoni sırasında masum (en azından şimdilik öyle görünüyor) bir kız pencereden olup biteni gördü. Bir seferinde (3. sezonun ilk bölümünde) Dexter kurbanınının (Freebo) evinde yakalanmıştı fakat yakalayan kişinin elinde silah olunca Dexter doğaçlama yapmış, adamı öldürmüştü.

Devamını oku »

lost

Bayağı bir dizi izlediğimi . Bendeki dizi izleme alışkanlığı ise "Lost" ile başlamıştı. O zamanlar üniversitedeydim. İki arkadaşımla evde kalıyorduk ve artık izlemedik film bulmakta zorlanmaya başlamıştık. Ev arkadaşım internet kafede çalışıyordu. Ben de yaz boyunca çalıştığım internet kafeden ayrılmış okulun başlamasını bekliyordum. Bir gün ev arkadaşım kafeden dizi dvd'leri getirdi. "Millet yabancı dizi izlemeye başlamış, biz de bir bakalım!" dedi. Dvd'yi sürücüye takıp "Lost"un birinci bölümünden başladık. O zamanlar 3. Sezon başlamak üzereydi. Sonra düzenli takip eder olduk.

Lost, hatırlarsanız bir uçağın adaya düşmesiyle başlamıştı. Bana dizi hakkında "Bir uçak, ıssız bir adaya düşüyor. Dizide sağ kalanların başından geçenler anlatılıyor." şeklinde bir açıklama yaptıklarında düşünmeden edememiştim: "Issız bir adada, başlarından ne geçebilir ki?". Ama diziyi izleyenler bilir adadakilerin başlarına neler neler geldiğini...

Devamını oku »

Lost-s06e15

Lost’un 6 sezondaki tüm bölümleri gibi 15. bölümü de bir umutla izlemeye koyulmuştum ki; Jacob’un annesinin adaya düşmesini anlatarak başladı. Sonra adada yaşayan bir kadın Jacob’un annesini öldürdü. Sonra siyah dumanın bedeninin Jacob’un ikizi olduğunu öğrendik. Bölümün sonunda da, dizinin ilk bölümlerinde mağaralarda bulunan iskeletlerin sahibini öğrenmiş olduk. Eee?… Bir bölüm kaldı sadece ve şimdi yeni sorular ortaya çıktı. Dizi hakkında merak ettiklerim:

Devamını oku »
Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir