Dexter 7. Sezon Tahminleri

Tahmin konusunda biraz geç kalmış olabilirim. Zira 7. sezonun ilk spotu da yayınlanmış:

http://www.youtube.com/watch?v=NzW8xx_Hklc

Dexter tahmin edilmesi zor bir dizi. Bu sebeple benim tahminim de kısa ve öz olacak.

  1. %99 ihtimalle Dexter, kendisini cinayet işlerken gören Debra'yı öldürmez. E normal olarak bir ikileme düşer. Spottaki Debra'nın masaya yatırılmış görüntüsü de muhtemelen bu ikilem sırasında görülen bir hayaldir. Dexter ile Debra arasında karmaşık duygusal bir ilişki başlar. (Nasıl olsa öz kardeş de değiller. Hem 6. sezonda bunun hazırlığını bolca yaptılar. Debra terapiler sırasında, Dexter'a aşık olduğunu keşfetti. Zaten önemli olan da Debra'nın ne hissettiği. Diziyi izleyenlerin bildiği gibi Dexter pek fazla bir şey hissetmiyor. Sadece kendisine öğretilen şeyler. Mesela ailenin önemi.)
  2. İlk 5 sezonda Harry'ye ve hayatı hakkında verdiği kararlara hayran olan Dexter, 6. sezonda birden "Karanlık Yolcu"su için Harry'yi suçlar oldu. Bunun tek mantıklı açıklaması dizinin fazlaca tepki alması olabilir. Kişisel kanaatim 7. sezondan itibaren ölümler oldukça azalacak.
  3. Bunu 5. sezon başlarken de yazmıştım ama Quinn’in bu sezonun sonunu göreceğini zannetmiyorum. Olası bir Dexter-Debra aşkı da çıksa; Dexter, Debra'yı öldürse de her durumda işler karışacak. Bence Quinn gereksiz bir hal alacak. Ayrıca Dexter'da arada yapılan, önemli bir oyuncunun diziden ayrıldığı sürprizlerden biri bu olabilir.

Ayrıca diziye Chuck dizisindeki Sarah Walker karakterinden tanıdığımız Yvonne Strahovski katılıyor.

Not: Çok tahmin yaparsanız elbette tutanlar da oluyor bkz. [[Dexter Teorisi]]:

4. Debra da Dexter’ın katil olduğuna şahit olacak. Dexter, Debra’yı öldürüp öldürmeme ikilemine girecek.

Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir