Dexter 5. Sezonun Ardından

dexter-wallpaper-3

Uzun zamandır yazmıyordum. En son yazdığım Dexter dizisi ile ilgilibir yazıyla döneyim dedim, ne de olsa sezon bitti. Bir önceki yazımda bazı tahminlerde bulunmuştum. Tahminlerimin çoğu tutmadı. "Tutan var mı sanki?" derseniz; "O hiç yok!". Ancak; bazı tahminlerim çok daha ileriye yönelik olduğundan henüz bir sonuç mevcut değil. Ne diyeyim adamlar tahmini güç olaylar yazıyor. (Sanırım, izleyicilerden gelen istekleri de değerlendiriyorlar. Mesela Quinn'in, Dexter takıntısından vazgeçmesi konusunda istekler okumuştum.) Sonuç olarak tahminlerim; "Dizinin senaristi ben olsam, ne yapardım?" havasında kaldı.

5. Sezon Dexter için bir yeniden doğuş oldu. Çok daha insansılaştı. Tatmadığı duyguları tattı. Çokca hata yaptı ki; bu onu yakalanmaya kadar götürdü. Neyse ki, Debra'nın; "Bazı insanlar ölmeyi haketmiyor mu?" diye düşündüğü, duygusal bir dönemine denk geldi de Dexter yine son anda kurtulabildi. Lumen, Dexter'ı terk etti. Lumen'i ilk gördüğüm andan itibaren; "Dexter bu kızı ne zaman ortadan kaldıracak?" diye düşünen benim de hevesim kursağımda kaldı.

Gelecek sezona dair fikirlerim:

  1. Debra "Jordan Chase"i ölü olarak görmüştü, bence bu onu duygusal bir baskıya sürükleyecek.
  2. Quinn için yaptığı analizin sonucunu değiştiren Dexter'ın ise; gelecek sezon bir de Quinn ile uğraşmak zorunda kalacak.
Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir