Avenger 4 End Game

Avenger 4 End Game ile ilgili teoriler, 10 yıldır kurulan Marvel evreninin 2 Avengers filmi ile sonlanacağı açıklandığında başlamıştı. Avengers 3 Infinity War'ın yayınlanmasıyla teoriler iyice arttı. Marvel firmasının gizemli ve ufak göndermeleri seven pazarlama politikası Avengers 4 End Game yayınlandıktan sonra da duracak gibi görünmüyor. Marvel'in 10 yıldır birbirine bağladığı filmler ile ilgili harika bir iş çıkardığı ortada. Ben de bu seriyi sonlandıracak Avengers 4 End Game ile ilgili teorilerimi bir araya toplayıp, bir nevi alternatif senaryo ortaya çıkardım:

Devamını oku »

Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Güç Uyanıyor

Efsane Star Wars serisi 7. filmiyle tekrar döndü aramıza. Hem de 1983 yılında yayınlanan "Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi'ın Dönüşü" filminde oynayan oyuncu kadrosuyla. Han Solo, Prenses Leia, Luke Skywalker, Chewbacca, C-3PO... Sevimli droid R2-D2'yu da unutmamak lazım.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. 32 yıl önce yayınlanmış filmdeki kadroyu bir araya getirmek hakikaten büyük iş. 7. filmde seriyi J.J. Abrams devralıyor. Yani alışıldığı gibi senarist, yönetmen George Lucas değil.

Devamını oku »

Geçenlerde ekran kartımı bozulduğu için garantiye yolladım. 3 hafta sonra, "Sıvı teması var" deyip tamir etmeden geri yolladılar. Bir sinirle eve geldim. "Neresinde sıvı teması olabilir ki bir ekran kartının, güzel insanlar?" (kelimeler tam olarak bunlar olmayabilir) diyerek kutuyu açtım. Kartı son bir kez daha inceledim. Üzerinde ok işareti bulunan bir etiket gördüm. Sıvı teması olduğu iddia edilen yeri gösteriyordu.

Devamını oku »

Aslında pek türkü dinlemem ama birden ilham geldi bu şiiri daha doğrusu türküyü yazdım. Kafamda kurduğum bir melodisi de var. Bir de hikayesi var aslında... Hikaye Çanakkale şavası sırasında geçiyor. Şiirin sözleri de bu hikayeden geliyor...

Devamını oku »

Artık hayatıma sensiz devam edemiyorum.
Artık hayatıma devam edemiyorum.
Zaman akmaya devam ediyor…
Ben akıntıya kapılamıyor, devam edemiyorum.
Geçmişte de olmuştu bunalımlarım,
Bu da yeni bir bunalım addediyorum.
Durup geçmişe bakmak ve dersler çıkarmak istiyorum.
Ki zaten duruyorum!...

Devamını oku »

Askerden gelince 'a yaptığım gibi 'nin de güncelleme zamanı geldi. Ta 5 Mayıs 2010 tarihinde yayınlamışım şu anki temayı. Bir hayli eskimiş olduğunu düşünüyorum.

Bu aralar boştayım ve iş arıyorum. İş ve hayat gailesi mevzularına çözüm ürettikten sonra ilk işim projelerime sıradan el atmak olacak. Beni bekleyin...

Bekleyen projeler:

Devamını oku »

Leyla-ile-Mecnun
  1. Hidayet bu sezon sadece bir bölümde kısa bir süre görünen Karabasan'ın akrabası ya da adamı çıkar. Aslında zengindir.
  2. Bu sezon hiç görünmese de jenerikten çıkarılmayan Benjamin (Bünyamin) de görünür artık.
  3. İskender'in taksisinin başına yine iş gelir. Ömer ile arası bozulur.

Senarist oturur günlerce araştırma yapıp, uğraşıp, didinip dizinin senaryosunu yazar. Sonra bir yapımcı bulup senaryosunu bir yapımcıya kabul ettirmeye çalışır.

Yapımcı senaryoya bakıp para koyup koymama tereddütüne düşer. İşin ucunda projenin batması ihtimali de vardır. Projeye inandıysa parasını riske atıp projeye girer.

Yönetmen bulunur, oyuncular bulunur, alet edevat ayarlanır. Yönetmen ve oyuncular dizinin çekimi için bir araya gelir. Günlerce çekimler yapılır, bazen aynı sahne defalarca çekilir.

Devamını oku »

leylailemecnun

Sevdiğim dizilerle ilgili tahmin yürütmeyi seviyorum. Tabii ki tahminlerin doğası gereği gerçekleşeceğinin garantisi yok. "Leyla ile Mecnun" dizisi 3. Sezon tahminlerim:

Öncelikle bildiğiniz gibi "Leyla ile Mecnun" efsanesinde Mecnun, Leyla'sına bir türlü kavuşamaz. Dizi de başladığında bu konu üzerine devam ediyordu fakat Leyla diziden çıkarılınca konudan hafif bir sapma oldu. İki yeni oyuncu geldi. (Sedef ve Şirin) Mecnun bu ikisi arasında tercih yapmak zorunda kaldı. Nihai tercih Sedef oldu ama Mecnun'la aralarında ufak problemler var.

  1. Mecnun ile Sedef'in arası düzelir fakat bir türlü kavuşamazlar. Ancak kavuşmalarını engelleyecek bir şey yok. Eski Leyla'yı babası vermek istemiyordu, bir de Arda vardı.
Devamını oku »
Halil İbrahim Özdemir
Halil İbrahim Özdemir